Şair ve Yazar Selma Dolgun Kitap Fuarında Şimal'i İmzaladı!

Şair ve Yazar Selma Dolgun Kitap Fuarında Şimal'i İmzaladı!
30 Ekim 2021 - 13:58
Kahramanmaraşlı Şair ve Yazar Selma Dolgun, 7. Uluslararası Kahramanmaraş Kitap ve Kültür Fuarı’nda, okurları için şiir kitabı Şimal’i imzaladı. 
Çocukluk yıllarından beri şiir, hikâye ve deneme yazan Selma Dolgun, geçtiğimiz ay Mihenk Yayınları’ndan çıkarttığı Şimal kitabıyla, edebiyatın başkentine bir eser kazandırmıştı. Şiirlerini kitaplaştırmasıyla en büyük hayallerinden birisini de gerçekleştirilen Dolgun; aşk, sevda, hüzün, ayrılık, bahar, heyecan ve umut gibi temaların ağır bastığı 262 şiirden oluşan Şimal’i, Kitap ve Kültür Fuarında, okurları için imzaladı. 

Kitap fuarında Şimal’in gördüğü ilgiden dolayı memnun olduğunu belirten Dolgun, “11 yaşımdan beri yazıyorum. Yazdıklarımı kitaplaştırmak hayalimdi. Kitap çıktıktan sonra gördüğü ilgi beni memnun etti. Fuarda insanların standımıza gelip şiir kitabı sorması veya kitabın ismini de vererek Şimal var mı diye sorması beni çok sevindiriyor. Kalbimi okşuyor, kalemimi onurlandırıyor. Büyük bir haz veriyor ve yazma isteğimi daha da artırıyor. Çünkü onlarca yılın emeği var. Şimal aslında bir şiir kitabı gibi görünse de aslında her şiir bir hikâyedir. Şimal’de yer alan şiirlerimi de buraya koyamadığım şiirlerimi de asla şema ya da kafiye kaygısıyla yazmadım. Keza ben zaten oturup da şiir yazayım diyerek yazmıyorum. Ben yazıyorum, ortaya şiir çıkıyor. Şiirlerim tamamen insan üzerine. İnsanın içi, dışı, duyguları var; hayatın insana sunduğu acı, tatlı, hüzün, mutluluk var şiirlerimde. “

YORUMLAR

  • 0 Yorum